Jak se správně opalovat?

27. července 2017

Jaký je rozdíl mezi sluníčkem a solarium?

ŽÁDNÝ! Neexistuje žádný rozdíl mezi UV zářením ze slunce a ze solaria!
SOLÁRIUM = SLUNÍČKO!

Jak se správně opalovat?

To nejdůležitější hned na začátek:

Pokud se jdete opalovat, je třeba si uvědomit zásadní rozdíl mezi opálením a spálením kůže! Vše je o způsobu jakým UV záření využíváte, to znamená, že o výsledku, zda se krásně opálíte nebo se bolestivě spálíte, rozhoduje množství UV záření, které na kůži bude působit.

OPÁLENÍ je přirozený proces, který kůži nepoškozuje, ale pomáhá ji chránit před spálením.

SPÁLENÍ může kůži poškodit a je třeba se mu vždy vyvarovat!

VŽDY SE VYVARUJTE SPÁLENÍ!!!  Opalujte se rozumně, pozvolně a pravidelně.

UV záření je přirozené

UV záření je přirozenou součástí života na Zemi. Je jedno zda se UV záření vystavujeme na sluníčku nebo v soláriu, protože se jedná o stejné UV záření. Neexistuje žádný rozdíl mezi UV zářením ze sluníčka a ze solária, UV záření v rozumném množství má pozitivní vliv na naše zdraví. Ale pozor při jeho využívání musíme být opatrní, protože jeho nadměrné množství může kůži poškodit.

Pamatujte: SOLÁRIUM = SLUNÍČKO. Neexistuje žádný rozdíl mezi UV zářením ze slunce a ze solária.

Jak vzniká opálení?

OPÁLENÍ JE PŘIROZENÝ PROCES! NEJEDNÁ SE O POŠKOZENÍ!

Při opalování působí na kůži UV záření. UVB stimuluje buňky melanocyty k tvorbě pigmentu, vytváří tělu vlastní „světelný mozol“, zesílení zrohovatělé pokožky. UVA záření pigment zbarvuje dohněda. Pouze společným působení UVA a UVB záření vzniká požadované opálení. Tento proces je zcela přirozený a kůže si tak vytváří přirozenou ochranu před nadměrným množstvím UV záření a spálením kůže. Navíc UVB záření stimuluje v těle tvorbu až 90% vitaminu D, který je nutný pro naše zdraví.

 

Pamatujte: Pro správné opálení je důležitá a přirozená kombinace UVA a UVB záření, tak jak je to na sluníčku a v soláriu.

zdroj: Česká asociace zdravého opalování